Korkus druga, Wesołowski piąty w Pucharze Polski Juniorów Młodszych

0
394

W miniony weekend po raz ostatni już w tym roku w Gliwicach rywalizowały szpadzistki i szpadziści, tym razem o punkty w drugim turnieju Pucharu Polski Juniorów Młodszych. Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowała się Emilia Korkus. Zawodniczka Muszkietera Gliwice zajęła w tym turnieju drugie miejsce. Na piątej lokacie zawody zakończył szpadzista Piasta Gliwice – Mikołaj Wesołowski.

W turnieju męskim sekcja szermiercza Piasta Gliwice  wystawiła liczną reprezentację, ale gospodarze okazali się tym razem  gościnni oddając miejsca na podium zawodnikom z innych klubów. Najwyżej z gliwiczan uplasował się Mikołaj Wesołowski, który zakończył turniej na piątym miejscu. W ćwierćfinale szpadzista Piasta  musiał uznać wyższość Jana Glinki. Z PKSzerm Warszawa  Jak wyglądała droga do szerokiego finału mówi  Mikołaj.

Dla Błażeja Kurowskiego przygoda z tą kategorią wiekową dopiero się zaczyna. Błażej dobrze się bił w grupach, jeszcze lepiej w pucharach, ale na jego drodze stanął faworyt tego turnieju – Antoni Socha. Mimo porażki 7-15 Kurowski junior był bardzo zadowolony ze swojego występu.

W zawodach tych zwyciężył Stanisław Dziura z PTG Sokół 1893 Mielec), który w  finale pokonał Antoniego Sochę (PKSzerm Warszawa). Jaki był klucz do sukcesu zdradza szpadzista z Mielca-  Stanisław  Dziura.    

W niedzielę do walk przystąpiły panie. Bardzo dzielnie biła się Emilia Korkus. Szpadzistka Muszkietera Gliwice dotarła do samego finału i dopiero w wlace o pierwsze miejsce musiał uznać wyzszość  Cecylip Cieślik z PKSzerm Warszawa. Kolejne zawody już w najbliższy wekend tym razem do rywalizacji przystąpią seniorzy.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.