Komentarz magistratu i byłego radnego w sprawie kontrowersyjnego pomnika

Do sprawy apelu jaki wystosowano do prezydenta Gliwic w sprawie wstrzymania budowy pomnika powstań polskich odniósł się Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic. Jak mówi, adresat apelu jest niewłaściwy, bo prezydent nie może podjąć decyzji zakazującej budowy pomnika, tak jak nie wydał też decyzji zezwalającej – zrobiła to, zgodnie z polskim prawem, rada miasta.

Cztery lata temu podczas głosowania 24 radnych było za projektem uchwały dot. budowy pomnika powstań polskich na placu Krakowskim – jeden wstrzymał się od głosu – był to obecnie były już radny Kajetan Gornig.

Mówi Kajetan Gornig, były Radny, “Energia dla Gliwic”:

Oryszczak uważa, że teraz należałoby rozmawiać raczej z pomysłodawcami, czyli członkami oddziału Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej.

Na wycofanie się z pomysłu rzeczywiście jest już chyba za późno – zgody zostały wydane, a na placu wykopano pod obelisk dziurę Rzecznik prezydenta mówi jednak o dialogu.

Mimo wszystko były radny widzi jeszcze szansę na to, aby znaleźć dogodne dla wszystkich stron rozwiązanie.

Mówi Kajetan Gornig, były Radny, “Energia dla Gliwic”

Budowa Pomnika Powstań Polskich to pomysł gliwickiego okręgu Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej. Trwa zbiórka na obelisk a pierwsze prace przy fundamentach już zostały wykonane. Trwa także zbiórka podpisów pod wirtualną petycją (>>LINK DO PETYCJI<<) w sprawie jej zatrzymania. Do środy, do godz. 16:15 podpisało ją 887 osób.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama