“Otwarta pracownia” zaprasza nauczycieli, prowadzących warsztaty i tych wszystkich, którzy chcą stworzyć coś kreatywnego i legalnego

Twórcy, rzemieślnicy, członkowie lokalnych stowarzyszeń i właściciele kreatywnych biznesów połączyli siły, żeby działać kreatywnie mimo pandemii i dzielić się wiedzą z innymi. Wspólnie stworzyli w Gliwicach Klaster Usług Społecznych i Kulturalnych – Śląski KUSIK. Żeby ich działania dotarły nie tylko do mieszkańców naszego regionu uruchomili też Pracownię Otwartych Zasobów – internetowy projekt, który promuje kreatywne działania w różnych dziedzinach.

W ofercie klastra można znaleźć warsztaty: pszczelarskie, ceramiczne, ruchowe, teatralne, kulinarne, z autorskiej metody robótek na paluszkach, kowalstwa, witrażu, interpersonalne, twórczego wykorzystania materiałów w duchu DIY czy przybliżające procesy produkcji i nauki ścisłe (modelowania oraz tworzenia form i odlewów czy warsztaty pokazujące praktyczne wykorzystanie praw fizyki). Pomysły i twórczy zapał członków Klastra doceniono w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Śląski KUSIK otrzymał środki na stworzenie cyklu filmów instruktażowych, które przybliżają nie tylko techniki, ale również źródła z których warto korzystać tworząc.

W ramach Pracowni Otwartych Zasobów zrzeszeni w Śląskim Klastrze Usług Społecznych i Kulturalnych stworzyli wideoszkolenia, z których mogą korzystać zarówno nauczyciele i prowadzący warsztaty kreatywne, rękodzielnicy, i wszyscy, którzy chcą odkryć w sobie artystyczne pasje, stworzyć coś własnoręcznie i poznać zasady bezpłatnego, legalnego wykorzystania dostępnych zasobów.

Filmy instruktażowe można znaleźć na stronie projektu: www.otwartapracownia.org

Kamery IMPERIUM

Reklama