Katarzyna Asztabska, doradczyni laktacyjna: “nie ma głupich pytań, każda mama może mieć swoje wyobrażenia dotyczące karmienia”

0
837

Trwa Międzynarodowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Czy Polki trzeba przekonywać do tego, aby swoje dzieci karmiły piersią? Z jakimi obawami zgłaszają się do doradczyni laktacyjnej świeżo upieczone mamy? Jak można pomóc mamie w pierwszych dniach po porodzie? Czego nie mówić, nie doradzać? W ogniu pytań znajdzie się Katarzyna Asztabska, doradczyni laktacyjna ze Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach.


Nasza gościni to absolwentka pedagogiki i podyplomowo nauk o rodzinie, międzynarodowy konsultant laktacyjny IBCLC od 2004 roku, doradca laktacyjny CDL od 2014. Nauczyciel metod rozpoznawania płodności i instruktor szkoły rodzenia. Zdobyła również podstawowe umiejętności w pracy douli. Współzałożycielka i wieloletni sekretarz Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych. Prowadziła własną poradnię laktacyjną i szkołę rodzenia. Od ponad 23 zawodowo związana z obecnym Szpitalem Wielospecjalistycznym w Gliwicach. Pomaga mamom w oddziale położniczym i noworodkowym oraz w Punkcie Laktacyjnym. Obecnie magistrantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku coaching medyczny. Prywatnie – matka dwóch synów wykarmionych piersią. Zagorzała czytelniczka i wielbicielka leśnych wędrówek.

Wywiad do zobaczenia w środę, 3 sierpnia, w Telewizja Imperium Gliwice premiera o godz. 16:00.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.