Jak głosowali gliwiczanie na projekty GBO2022? Powstanie “Restauracja Parkowa”?

7 874 000 zł z czego niemal 7 milionów zł na same projekty dzielnicowe. Tyle do wydania mają gliwiczanie w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Mieszkańcy do środy, 15 września, mogli wybierać spośród 175 zadań, w tym 165 dzielnicowych oraz 10 ogólnomiejskich. Które projekty zostaną zrealizowane tego dowiemy się po 15 października, wtedy zostaną zaprezentowane wyniki całościowe, zawierające także głosy oddane w wersji papierowej.

Wyniki głosowania na projekty ogólnomiejskie:

Najwięcej głosów (w głosowaniu internetowym) w kategorii projekty ogólnomiejskie zebrał wniosek nr 311, czyli “Restauracja Parkowa – okrąglak na pl. Grunwaldzkim”.

Wójtowa Wieś przekroczyła próg dla aktywnych w głosowaniu na projekty dzielnicowe w Gliwickim Budżecie Obywatelskim. Dzięki temu w tym rejonie miasta zrealizowanych zostanie więcej projektów zgłoszonych przez mieszkańców. Próg aktywności udało się przekroczyć w Wójtowej Wsi po raz pierwszy w historii głosowania.

A co wybrali gliwiczanie w zeszłym roku? Które projekty zgłoszone przez mieszkańców zostały przekazane do realizacji? Zobacz materiał!

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama