Hospicjum im. Miłosierdzia Bożego już działa. Gdzie kupić kalendarz?

0
968
fot. Zdzisław Daniec

Stacjonarny Ośrodek Opieki Paliatywnej przy ul. Daszyńskiego 29 wznowił przyjęcia pacjentów od 16 listopada. Przypomnijmy, placówka była zamknięta od 2 listopada.

Czas zamknięcia ośrodka wykorzystaliśmy na gruntowną dezynfekcję, tak by w bezpiecznych warunkach prowadzić opiekę nad osobami terminalnie chorymi. Personel Hospicjum odbył konieczną kwarantannę i wrócił do zdrowia. Dziękujemy za słowa wsparcia w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji. – napisano na fanpage’u Hospicjum

Placówka powstała 20 lat temu. Zajmuje się opieką nad osobami terminalnie chorymi. Obecnie trwa jej rozbudowa.

Jak przebiega rozbudowa Hospicjum im. Miłosierdzia Bożego w Gliwicach? (fotografie dzięki uprzejmości Zdzisława Dańca, stan zaawansowania prac listopad 2020)

[Best_Wordpress_Gallery id=”10″ gal_title=”Hospicjum”]

21. listopadowa kwesta prowadzona na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego z powodu pandemii COVID-19 odbywa się w zmienionej formie, w Internecie, za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Zbiórka potrwa jeszcze 3 dni, do tej pory internauci wpłacili 17 620 zł  złotych.

W zeszłym roku udało się uzbierać 245.603,42 zł. Poza tradycyjną Kwestą uruchomiono zbiórkę w Internecie na stronie www.pomagam.pl pod nazwą „Wsparcie działalności Hospicjum”. Można też zakupić kalendarze na 2021 rok. Są one sprzedawane w Kancelarii Podwyższenia Krzyża oraz w zakrystii gliwickiej katedry. Zebrane środki zostaną przekazane na rozbudowę i modernizację hospicjum. Zebrane środki zostaną przekazane na rozbudowę i modernizację hospicjum.

fot. Facebook/Katedra gliwice

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.