Hałda NA ul. Pszczyńskiej. Po trzeci raz w tym tygodniu

W czwartek, 5 sierpnia, po raz piąty w tym roku osunęła się należąca do Spółki Restrukturyzacji Kopalń hałda przy ulicy Pszczyńskiej, blokując ruch. To wynik ulewnych i długotrwałych opadów deszczu.

Tak po czwartym osunięciu hałdy mówił na naszej antenie kapitan Damian Dudek, rzecznik gliwickich strażaków.


A tak sytuację tłumaczył rzecznik prasowy Spółki Restrukturyzacji Kopalń: “spółka zleciła prace na tym terenie wykonawcy, który twierdzi, że roboty zakończył”. Spółka jednak ich nie odebrała.

Listen to “Wojciech Jaros, rzecznik Spółki Restrukturyzacji Kopalń, temat hałdy” on Spreaker.

Spółka póki co wymienia się z wykonawcą pismami i zgodnie z przepisami, nie może przejąć terenu, póki prace nie zostaną odebrane. Pytanie, ile jeszcze razy w tym roku hałda się osunie. Na razie nie było osób poszkodowanych, ale może się to zmienić, biorąc pod uwagę, jak ruchliwą ulicą jest Pszczyńska.


Aktualizacja:

Rzecznik Spółki Restrukturyzacji Kopalń, czyli właściciela hałdy, dojdzie do spotkania z dzierżawcą tego terenu. Wojciech Jaros powiedział, że w planach jest zmniejszenie wysokości hałdy z 8 metrów do 2-3. Na razie jednak nie wiadomo kiedy dojdzie do spotkania ze spółką Trakt, która wykonywała na tym terenie prace i która płaci każdorazowo za sprzątnie po ulewie.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama