Gliwice będą miały kolejne “serce” na nakrętki

0
506

W środę (17.03.2021) o godzinie 12:00 na terenie należącym do Hali Widowiskowo-Sportowej „Arena Gliwice” (ul. Akademicka 50), odbędzie się oficjalne symboliczne „odsłonięcie” serca na nakrętki plastikowe.

“Serce nie pojawiłoby się w naszym mieście, gdyby nie oddolna inicjatywa Radnej Rady Miasta Gliwic – Agnieszki Filipkowskiej oraz Fundacji Qlavi z siedzibą w Gliwicach. Miasto bowiem nie wyraziło zgody na postawienie pojemnika, tłumacząc odmowę brakiem środków, możliwych do przeznaczenia na tego rodzaju inicjatywy.” – poinformowała naszą Redakcję Fundacja Qlavi.

Będzie to już drugie takie “serce” na nakrętki w Gliwicach. Pierwsze pojawiło się na Osiedlu Obrońców Pokoju w styczniu 2021 roku. Konstrukcja jest zlokalizowana przy ulicy Ignacego Jana Paderewskiego, tuż przy pasażu handlowym. Gliwiczanie mogą wrzucać zbędne nakrętki idąc do sklepu czy na spacer. Od początku wiadomo było, że instalacja w tej lokalizacji będzie cieszyła się sporym zainteresowaniem, jednak taki obrót spraw zaskoczył pozytywnie wszystkich. W trzy tygodnie uzbierało się 9 dużych worków, które zostały przekazane na leczenie małego Filipka, chorego na SMA.

O inicjatywie mówiliśmy dzień po instalacji „serca” na Osiedlu Obrońców Pokoju.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.