Futsalowy Piast z drugim zwycięstwem

W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy, grając przed własną publicznością – Piast Gliwice pokonał Futsal Team Brzeg 3:1. To premierowe spotkanie we własnej hali w sezonie 2021/22 mogło się już odbyć z udziałem kibiców, którzy licznie zasiedli na trybunach.

Mecz zaczął się od ataków gości, ale to zawodnicy Piasta cieszyli się z gola. W 12 minucie w polu karnym faulowany był Dominik Śmiałkowski , a rzut karny na gola zamienił Rafael Cadini. Było to pierwsze trafienie Brazylijczyka w barwach Piasta. Jeszcze przed końcem spotkania jednak goście za sprawą Michała Grochowskiego doprowadzili do wyrównania.

Po przerwie na parkiecie jednak już tylko rządził Piast, czego efektem były dwa gole. W 26 minucie w zamieszaniu najlepiej zachował się Rodrigo Dasaiev, który jako ostatni skierował piłkę do bramki. W 35 minucie Dominik Śmiałkowski zagrał przez całe boisko do Patricka Zatovicia, a ten strzałem z pierwszej piłki ustalił końcowy wynik tego spotkania i tym samym trzy punkty zostały w Gliwicach.

W następnęj kolejce Piast jedzie do Pniew, gdzie powalczy z tamtejszymi Smokami.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.