Finał Warsztatów Relaksacyjno-Edukacyjnych przy Tężni Solankowej

Od lipca bieżącego roku w Parku Kultury i Wypoczynku odbywały się cykliczne spotkania w ramach projektu “Aktywnie dla Gliwic” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

– Spotkania miały na celu integracje mieszkańców oraz poprawienie relacji międzypokoleniowych, a także poszerzeniu potencjału społecznego dzielnicy Zatorze, ponadto nastawialiśmy się na promocję zdrowia psychicznego oraz fizycznego – mówią organizatorzy wydarzenia z ramienia Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach – Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gliwic oraz dzielnicy Zatorze na to wydarzenie, wstęp oraz atrakcje są całkowicie bezpłatne. Każdy, kto ma chęć się zrelaksować, a także uczestniczyć w przeróżnych warsztatach jest ku temu odpowiednia okazja.

W piątek, 10 września, od godziny 16:00 do godziny 20:00 odbędzie się Finał Warsztatów Relaksacyjno-Edukacyjnych przy Tężni Solankowej w Parku Kultury i Wypoczynku. Warsztaty relaksacyjne są jedną z wielu form aktywizacji i integracji lokalnych społeczności z dzielnic: Zatorze, Szobiszowice oraz Sośnica, realizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach w ramach projektu „Aktywnie dla Gliwic”. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów: psychologa oraz starszego pracownika socjalnego.

Podczas piątkowego wydarzenia będą odbywały się między innymi warsztaty z jogi, warsztaty bębniarskie, tworzenie makram, tworzenie kartek metodą scrapbooking, a także wiele atrakcji dla dzieci jak na przykład wspólne czytanie bajki o emocjach.

Źródło: informacja prasowa OPS Gliwice

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama