Harcerze mają dziś swoje święto!

22 lutego skauci i harcerze na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej (ang. World Thinking Day). Jest to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden – Powella. Idea ustanowienia dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 r. w Stanach Zjednoczonych. 

“Z okazji Dnia Myśli Braterskiej harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej pragną złożyć życzenia pogody ducha, radości, satysfakcji z podejmowanych działań oraz motywacji płynącej z braterskiej relacji.”

Tegoroczny Dzień Myśli Braterskiej harcerze świętowali wieczorem, 21 lutego na terenie “Feliksówki” w Knurowie, gdzie odbyło się skromne ognisko. Podczas wydarzenia, drużynowy I Knurowskiej Drużyny Harcerskiej – ks. hm. Piotr Larysz uroczyście przekazał na ręce Komendantki Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej – phm. Weroniki Maciak klucze do “Feliksówki”, której najbardziej pracochłonny etap budowy dobiegł końca. Zuchy i harcerze mogą już korzystać z infrastruktury urokliwego zakątka. 

O tym jak przebiega budowa “Feliksówki”, i co słychać u naszych gliwickich harcerzy opowie gość popołudniowego programu “Jeszcze Więcej Gliwic” Podharcmistrz Weronika Maciak, komendantka gliwickiego hufca. Zapraszamy do słuchania Radia Imperium po godz. 14:15.

Kamery IMPERIUM

Reklama