Dach zabytkowego kościoła poróżnił radnych

0
128

Gorącą dyskusję podczas sesji rady miasta (7 października) wzbudził punkt dotyczący dofinansowania remontu dachu kościoła Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny – to parafia przy ulicy Kozielskiej. Miasto chce znacząco zmniejszyć dotację, co nie spodobało się kilku radnym, między innymi Zdzisławowi Goliszewskiemu z Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził on, że miasto cały czas schodzi z początkowej kwoty 140 tysięcy złotych, podczas gdy na Dom Pamięci Żydów Górnośląskich przeznaczono aż kilka milionów. 

Sytuację tłumaczyła wiceprezydent Aleksandra Wysocka. A tłumaczyła złym kosztorysem. Wnioskodawca, ubiegając się o pieniądze miejskie, nie powiadomił bowiem o otrzymaniu innych dotacji publicznych, co zrobić powinien. Ta informacja przyszła zbyt późno, dlatego głosowanie, jakie odbyło się na poprzednich sesjach, nie było zgodne ze stanem faktycznym. Taka pomyłka zdarzyła się, jak zapewniała wiceprezydent, po raz pierwszy. 

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.