CBA zatrzymało dwie osoby – Mieszka A. i Aleksandrę K. Trwa śledztwo dotyczące wyłudzania środków w wysokości 80 milionów złotych

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, zatrzymali dwie osoby – Mieszka A. i Aleksandrę K. w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym wyłudzania środków z dotacji oświatowej oraz przestępstw tzw. prania pieniędzy. Czynności przeprowadzono w Gliwicach. Podało biuro prasowe Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się także:

“Podejrzani działając w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, założyli i kierowali działalnością szeregu podmiotów gospodarczych, prowadzących szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych dla dorosłych. Działalność polegała m.in. na przedłożeniu przez organy właściwe do reprezentowania ww. podmiotów, dokumentów poświadczających nieprawdę dla uzyskania wsparcia finansowego. Dokumenty wystawiano i przedkładano w celu uwiarygodnienia zaistnienia fikcyjnych zdarzeń związanych z prowadzoną działalnością edukacyjną i w konsekwencji uzyskania nienależnych dotacji oświatowych.”

Mieszko A. i Aleksandra K. przebywają obecnie w areszcie. Decyzją Sądu Rejonowego w Gliwicach wobec obojga podejrzanych zastosowano areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama