Nowy szpital miejski gotowy za 3 lata? Budowa ma ruszyć tej wiosny!

Firma MIRBUD wybuduje nową siedzibę Szpitala Miejskiego nr 4 w Ligocie Zabrskiej! W środę, 17 kwietnia, podczas konferencji prasowej w gliwickim magistracie zaprezentowano zwycięzcę postępowania przetargowego. Spółka ta znana jest z innych realizacji na terenie Gliwic – np. z budowy hali widowiskowo-sportowej Prezero Arena.

“Najkorzystniejszą ofertę na kwotę 878,5 mln zł złożyła firma MIRBUD SA i to z nią
miasto zawrze umowę na realizację zakresu podstawowego inwestycji. Zanim to jednak
nastąpi, zgodnie z procedurą, pozostali uczestnicy przetargu mają 10 dni na ewentualne
odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej.” – czytamy w oficjalnym komunikacie gliwickiego urzędu.

Podczas spotkania z mediami Adam Neumann, prezydent Gliwic, mówił o finansowaniu tego projektu z uwzględnieniem m.in. Krajowego Planu Odbudowy czy Funduszu Spójności. Mariusz Śpiewok, wiceprezydent Gliwic odpowiedzialny za tę inwestycję, zapewniał, że prace powinny ruszyć jeszcze tej wiosny, zaraz po podpisaniu umowy z firmą MIRBUD.

Przemysław Gliklich, Prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, ocenił pozytywnie ewentualną współpracę jego placówki ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach w ramach “jednego organizmu”.

Oglądaj program 100% Gliwic. Premiera programu o godz. 16:00. Zobacz w kablówce od IMPERIUM Telecom lub na www.tvimperium.pl.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama