Autobusem bezpłatnie albo rowerem miejskim

0
294

W środę, 22 września, auta zostawiamy na parkingach i przesiadamy się na rowery lub korzystamy ze środków komunikacji miejskiej.

Środa, 22 września, to Dzień bez Samochodu. Jak co roku kierowcy mogą za darmo jeździć autobusami, muszą jednak mieć przy sobie dowód rejestracyjny swojego pojazdu. Co ważne, wydłużony zostanie też darmowy czas wypożyczenia rowerów miejskich – bezpłatnie pojedziemy nimi nie 15 minut, ale aż godzinę.

55 402. Tyle razy wypożyczane były rowery miejskie w tym roku – od początku sezonu, czyli 29 maja, do końca sierpnia. Rekordowy był lipiec – 19 856 wypożyczeń. Najczęściej korzystano ze stacji przy placu Inwalidów Wojennych, potem przy Politechnice Śląskiej, dalej – na alei Przyjaźni, przy dworcu PKP, ulicy Siemińskiego i Arenie Gliwice. Mamy obecnie 30 stacji i 300 jednośladów: 295 standardowych, dwa tandemy i trzy familijne cargo. Sezon roweru miejskiego potrwa w tym roku aż do 30 listopada.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.