34 rodziny wprowadzą się wkrótce do nowych budynków przy ul. Zbożowej [VIDEO]

Szobiszowice zmieniają się i zaludniają. Dotychczasowe nieużytki zmieniły się w nowoczesne osiedle mieszkaniowe. Tutaj w zeszłym roku zamieszkali przy ulicy Zbożowej pierwsi osadnicy – do których 4 marca dołączyli kolejni z ulicy Dworskiej 10 F. Osiedle rozrasta się w Dzień Kobiet – nie tylko panie cieszyły się z kluczy do całkiem nowych mieszkań.

8 marca 2024 roku 34 gliwickie rodziny odebrały klucze i umowy najmu miejskich „m” przy ul. Zbożowej 9-9A–9B i ul. Zbożowej 9C–9D w ramach drugiego naboru na tę lokalizację. 81 nowych lokatorów wśród nich pani Asenata, pan Łukasz i…. urodzony w styczniu Leon, który odegrał kluczową rolę w procedurze naboru, jak się okazuje.

Duży plusem nowego osiedla w Szobiszowicach jest zielone otoczenie oraz kolorowy plac zabaw dla dzieci połączony z minisiłownią na świeżym powietrzu i rekreacyjnym skwerem, w który wkomponowano efektowne elementy małej architektury. Zmotoryzowani mieszkańcy mogą korzystać z parkingu z 77 miejscami postojowymi, w tym trzema dla osób niepełnosprawnych. Za realizację budynków przy ul. Zbożowej odpowiadał z ramienia miasta Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Koszt budowy wyniósł ok. 18 mln zł.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama