17 mln złotych dla klubów sportowych z Gliwic. Jaką dotację otrzyma Piast?

Znamy już dokładne kwoty dotacji z budżetu miasta dla klubów sportowych na 2024 rok. Kwota jest wyższa niż rok temu. 12 klubów łącznie otrzyma wsparcie w wysokości 17 mln zł. Rok temu było to niespełna 13 mln zł.

Piast Gliwice S.A. otrzyma od miasta 8 mln zł. Na drugim miejscu jest GTK Gliwice. Koszykarze w 2024 roku otrzymają 4,5 mln. Podium zamyka FK Gliwice, czyli drużyna futsalowa występująca pod marką Piasta Gliwice. Wysokość dotacji na ten rok to 2,2 mln.  Następna jest sekcja lekkoatletyczna Piasta Gliwice, która będzie miała do dyspozycji 720 tys. zł. Kolejna jest piłka ręczna kobiet. Sośnica Gliwice otrzyma wsparcie w wysokości 600 tys. zł Szermierze Piasta Gliwice otrzymają 456 tys. zł. Po 150 tys. zł otrzymają: Klub Tenisa Stołowego Gliwice oraz Klub Sportowy Politechniki Śląskiej Gliwice – sekcja judo. A Klub Pływacki „SIKRET” dostanie 83 tys. zł. Pełna lista dotacji dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej na stronach Urzędu Miasta.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama