11 drzew z ulicy Witkiewicza zostanie ściętych. Wyniki kontroli nie pozostawiają złudzeń

Znane są już wyniki wizji lokalnej na Witkiewicza. W poniedziałek pracownicy urzędu marszałkowskiego badali stan rosnących wzdłuż ulicy klonów. Stwierdzono zgniliznę pnia, wypróchnienia kominowe i ogólnie zły stan fitosanitarny 11 spośród 25 drzew. W trakcie oględzin jedno z drzew, którego stan wzbudzał wątpliwości, przebadane tomografem akustycznym. Potwierdzono zasadność wycinki, o jakiej od kilku lat mówi zarząd dróg miejskich. Ma ona nastąpić do końca tego roku. W zamian zasadzonych zostanie 25 klonów Freemana. 

Mieszkańcy Witkiewicza i Rada Dzielnicy Zatorze walczyli o uratowanie drzew, argumentując, że chronią nie tylko przed upałem, ale i hałasem ze strony ulicy oraz pobliskiego centrum handlowego. Jak powiedział nam Wiesław Golec, wiceprzewodniczący rady dzielnicy, pozytywny w tej sytuacji jest fakt, że tym razem ZDM poinformował o planowanych oględzinach. Podobne czekają jeszcze drzewa z ulicy Poniatowskiego.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama