Na osiedlu Kopernika ma powstać przystanek kolejowy. Co na to mieszkańcy osiedla?

0
604

Na osiedlu Kopernika, w rejonie Estakady Jana Heweliusza ma powstać nowy przystanek kolejowy o roboczej nazwie “Gliwice Kopernik”. O jego budowie PKP S. A. mówiło jeszcze w 2018 roku. Wówczas ogłoszony został także przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Inwestycja miała obejmować nie tylko budowę przystanku na osiedlu Kopernika, ale także przebudowę istniejącej już stacji Gliwice Łabędy. Termin dostarczenia projektu miał upłynąć w lipcu 2020 roku. Tak się jednak nie stało. O powody opóźnienia i szczegóły dotyczące planowanej inwestycji zapytaliśmy jej wykonawcę – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Z nowego przystanku kolejowego skorzystają szczególnie mieszkańcy Kopernika, którzy są pozytywnie nastawieni do inwestycji planowanej przez PKP S. A. Obejmie ona nie tylko budowę przystanku o roboczej nazwie Gliwice Kopernik, ale także przebudowę istniejącej stacji Gliwice Łabędy.

Roboty budowlane zaplanowane zostały w kolejnej perspektywie finansowej. Jak informuje PKP S.A. – mogłyby się rozpocząć w 2022 lub 2023 roku. Termin ich zakończenia szacowany jest na 2027 rok. 

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.