Wesołowski i Klytta na podium Pucharu Polski Juniorów

0
119

W miniony weekend w Rybniku rozegrano II edycję Pucharu Polski juniorów w szpadzie. Zawody te zaliczane są do klasyfikacji generalnej KGHM Tour. Z dobrej strony pokazali się młodzi szermierze Piasta. Mikołaj Wesołowski i Paweł Klytta zajęli na tym turnieju trzecie miejsca.

Reprezentanci Piasta nie byli wymienianie w gronie faworytów, bo na co dzień walczą w młodszej kategorii wiekowej. Więcej szans na zajęcie wysokiej lokaty dawano Pawłowi Klyttcie, który w juniorach młodszych jest sklasyfikowany na pierwszym miejscu w Polsce. Wesołowski jednak ostatnio także dawał sygnały, że jest w wysokiej formie.

Klytta pewnie doszedl aż do półfinału, pokonując w decydującej o medalu walce zawodnika gospodarzy RKMS Rybnik – 15:7. Tu jednak czekał na niego obecnie najlepszy junior w Polsce – Jan Socha. Gliwiczanin tanio skóry nie sprzedał, ale musiał uznać wyższość szpadzisty reprezentującego klub PKSZERM Warszawa, ulegając 9:15.

Mikołaj Wesołowski w ćwierćfinale stoczył zacięty pojedynek z Janem Pakułą, ale zwyciężył 15:13. W półfinale trafił na Wiktora Wałacha. Sklasyfikowany na 5. miejscu w Polsce w kategorii junior – szpadzista RKMS Rybnik okazał się lepszy wygrywając 15:9. W szermierce nie ma walki o brązowy medal, tylko otrzymują go szpadziści, którzy odpadli w półfinałach, stąd dwa trzecie miejsca dla młodych szermierzy Piasta Gliwice.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.