W Marco Center Futbol zagrali dla Hospicjum

Gliwickie Hospicjum Miłosierdzia Bożego liczy sobie już 25 lat. Przez ten czas przyjęło już ponad 10 tysięcy pacjentów w placówce stacjonarnej, a w ramach hospicjum domowego udzieliło opieki ponad 30 tysiącom terminalnie chorych.
Potrzeby jednak są znacznie większe. Dlatego też w 2018 rozpoczęła się rozbudowa tak potrzebnego ośrodka. Początkowo koszt szacowano na 9 mln zł, ale kwota ta stale rośnie. W akcje zbierania funduszy włączyło się wiele osób fizycznych, instytucji biznesowych, społecznych, a także klubów sportowych.
W Marco Center Futbol już po raz trzeci zorganizowano turniej piłkarski z którego cały dochód przeznaczony został dla gliwickiego Hospicjum. Wzięło w nim udział 16 drużyn. Każda z nich wpłaciła wpisowe. Natomiast niezawodni wolontariusze tradycyjnie już zbierali pienią zki do puszek. Łączna kwota jaka została przekazana do Hospicjum wyniosła 67 tysięcy złotych.
Relację z tego wydarzenia zobaczycie w Telewizji Imperium oraz na imperiummedia.pl. Premiera w środę 23 kwietnia po godzinie 16:00.



Foto: Karol Fieroch Fotografia Sportowa
Powrót na stronę główna