W Gliwicach powstała nowa ogrzewalnia dla bezdomnych. Ośrodek Pomocy Społecznej liczy na udane sąsiedztwo

0
539

Nowa ogrzewalnia dla bezdomnych powstała u zbiegu ulic Noakowskiego i Dworskiej w Gliwicach. Schronienie znajdzie w niej 30 potrzebujących – 25 mężczyzn i 5 kobiet, dla których wydzielono osobne pomieszczenia. O tym, co znajduje się wewnątrz ogrzewalni i kto będzie mógł z niej skorzystać rozmawialiśmy z panią Bogusławą Duńską z Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach, który prowadzi ogrzewalnię.

Powstanie ogrzewalni w tej lokalizacji od początku budziło spore kontrowersje wśród mieszkańców okolicznych lokali. Obawiali się oni, że nietrzeźwi bezdomni, którzy nie zostaną wpuszczeni do placówki będą spali na klatkach schodowych. OPS w Gliwicach uspokaja jednak i zapewnia, że zależy mu na współpracy z mieszkańcami i jak najlepszym sąsiedztwie. Jednym z kroków do poprawy wzajemnych stosunków – zdaniem OPS – mogłoby być wspólne sadzenie krzewów na niezagospodarowanym jeszcze terenie ogrzewalni.

O potrzebie funkcjonowania takich miejsc, jak gliwicka ogrzewalnia dla bezdomnych świadczy to, że działa ona dopiero od 1 stycznia, a schronienie znalazło w niej już wielu potrzebujących.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.