W Dzień Zaduszny specjalna msza z udziałem bp Jana Kopca. Transmisja w TV Imperium

Z powodu sytuacji epidemiologicznej władze kościelne apelują o pozostanie w domu, apel (i dyspensa) kierowane są szczególnie do osób w podeszłym wieku i chorych. W połowie października Diecezja Gliwicka opublikowała wytyczne obowiązujące wiernych w dobie pandemii koronawirusa. Abp Iwanecki zachęcał do uczestnictwa w nabożeństwach za pośrednictwem mediów masowego przekazu, dlatego też Telewizja Imperium w porozumieniu z kolejnymi gliwickimi parafiami do swojej ramówki dodała nowe transmisje nabożeństw.

W poniedziałek, 2 listopada, obchodzony jest Dzień Zaduszny. To w kościele katolickim wyraz przekonania o obcowaniu świętych, zmartwychwstaniu ciał, życiu wiecznym oraz skuteczności modlitwy wstawienniczej. Ponieważ jest to dzień wyjątkowy, wyjątkowa będzie też poniedziałkowa transmisja z kościoła pw. św. Bartłomieja (godz. 18:00). Mszy będzie przewodniczyć biskup gliwicki Jan Kopiec. Zapraszamy wiernych do wspólnego przeżywania tych chwil za pośrednictwem naszej telewizji. Transmisja będzie, jak zawsze dostępna dla abonentów sieci Imperium Telecom, i dla internautów za pośrednictwem strony https://tvimperium.pl/live/

W zaistniałej sytuacji (zamknięte cmentarze) przypominamy, że przez cały miesiąc listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.

Kamery IMPERIUM

Reklama