W czwartym meczu rundy finałowej Piast odniósł pierwsze w tej części sezonu zwycięstwo, pokonując Śląsk Wrocław

0
291

W czwartym meczu rundy finałowej Piast odniósł pierwsze w tej części sezonu zwycięstwo, pokonując Śląsk Wrocław 1:0. Złota bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Parzyszek.

Mecz ze Śląskiem  był ostatnim z serii spotkań z drużynami bezpośrednio sąsiadującymi z Piastem w  tabeli. Przy ewentualnej wygranej, gliwiczanie odskoczyliby od wrocławian na cztery punkty i tym samym zrobiliby duży krok, by zapewnić sobie grę w europejskich pucharach.  W tym sezonie jednak niebiesko-czerwoni dwukrotnie ulegli drużynie prowadzonej przez Vitezslava Lavickę.

Gospodarze wyszli na ten mecz z dwoma zmianami w składzie w porównaniu do poprzedniego spotkania. Od początku zagrali Jodłowiec i Vida, którzy zastąpili odpowiedniego Sokołowskiego i Rymaniaka.

Gliwiczanie chcieli jak najszybciej otworzyć wynik, ale to Śląsk już w 6 minucie mógł prowadzić, gdy Płacheta pokonał Placha. Na szczęście dla miejscowych zawodnik gości był na pozycji spalonej. To dodało jednak pewności siebie wrocławianom, którzy potem narzucili swoje warunki. W konsekwencji dwukrotnie bramkarz Piasta zmuszony był bronić strzały rywali. W 18 minucie  gliwiczanie zdołali wreszcie odpowiedzieć szybką kontrą i stuprocentową sytuacją, której jednak nie wykorzystał Milewski. Potem gra się wyrównała, a kolejną okazję na zmianę wyniku mieli goście. W 31 min Łabojko uderzył z rzutu wolnego, jednak i tym razem na posterunku był Plach. Pięć minut później Vida rozpoczął szybki atak, zagrał do Konczkowskiego, ten dorzucił piłkę w pole karne, a tam był już Parzyszek, który strzałem głową pokonał golkipera Śląska. Chwilę później  napastnik Piasta stojąc tyłem do bramki, zdołał się obrócić i  celnie uderzyć mimo ostrego kąta, ale tym razem Putnocky nie dał się zaskoczyć. W końcówce tej pierwszej połowy po trochę przypadkowym strzale Picha, interweniował Czerwiński, który sprzed linii bramkowej wybił futbolówkę.