Trwają zapisy na konsultacje społeczne w sprawie strategii rozwoju miasta „Gliwice 2040”

0
325

Ruszają zapisy na spotkania z mieszkańcami. Ich tematem będzie nowa strategia rozwoju miasta „Gliwice 2040”. Prace nad nią zainaugurowała poniedziałkowa konferencja prasowa Urzędu Miejskiego. W jej trakcie urzędnicy przedstawili harmonogram planowanych przez miasto działań. Te podzielone zostały na 4 etapy. Pierwszym z nich będzie sformułowanie wizji rozwoju miasta, do którego – poza specjalistami miejskimi, prezesami czy pracownikami spółek oraz jednostek miejskich – zaproszeni zostaną także gliwiczanie. 

W marcu odbędzie się łącznie 7 spotkań dzielnicowych. Udział wezmą w nich mieszkańcy konkretnych dzielnic, które miasto połączyło w większe obszary. Pierwsze konsultacje odbędą się 4 marca i będą przeznaczone dla mieszkańców Łabęd i Czechowic. 

Dwugodzinne popołudniowe warsztaty z zainteresowanymi mieszkańcami dzielnic – ze względu na trwającą pandemię – będą odbywały się zdalnie, za pośrednictwem platformy ZOOM. W spotkaniach wezmą udział przedstawiciele kierownictwa miasta. Stałą porą rozpoczęcia cyklicznych warsztatów będzie godzina 17:00.

Szczegółowy harmonogram marcowych spotkań z mieszkańcami oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na nowo uruchomionej stronie internetowej www.strategia2040.gliwice.eu

Oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.