Trwają konsultacje społeczne w sprawie planów zarządzania ryzykiem powodziowym “Stop powodzi”

0
338

We wtorek, 16 lutego odbyło się spotkanie online na temat konsultacji społecznych dotyczących planów zarządzania ryzykiem powodziowym “Stop powodzi”. W trakcie konferencji Ministerstwa Infrastruktury i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie eksperci zachęcali m.in. mieszkańców Gliwic do aktywnego udziału w zgłaszaniu uwag, dotyczących wspomnianych dokumentów.

Zdaniem – jednego z mówców – prof. Andrzeja Tiukało z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, plany powinny zainteresować szczególnie mieszkańców obszarów zagrożonych powodziami.

Gliwice to kolejne miasto, w którym konsultowane były projekty działań przeciwpowodziowych dla regionów wodnych: Górnej Odry i Małej Wisły. W woj. śląskim i opolskim planowanych jest niemal 60 takich inwestycji.

Konsultacje społeczne w sprawie planów zarządzania ryzykiem powodziowym potrwają 6 miesięcy. Dokumenty, do których uwagi można zgłaszać w formularzu, pisemnie, mailowo lub osobiście, dostępne są na stronie Ministerstwa Infrastruktury oraz na stronie stoppowodzi.pl.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.