Mimowolne ofiary wojny potrzebują pomocy. Trwa zbiórka darów dla zwierząt z Ukrainy

Gliwickie organizacje zwracają uwagę na zwierzęta, które także są ofiarami wojny na Ukrainie. Część z nich Ukraińcy zabierają ze sobą i uciekają, część pozostaje w schroniskach. Aby pomóc naszym braciom mniejszym organizowane są zbiórki transporterów, karmy dla psów czy kotów.

– Sytuacja, która ma obecnie miejsce na Ukrainie nie jest łatwa. Chcemy wdrożyć realną pomoc dla zwierząt, które tam przebywają – napisano na fanpage’u OTOZ Animals Inspektorat Gliwice – Natomiast do tego potrzebujemy Waszej pomocy i Waszego wsparcia. Sami nie jesteśmy w stanie dać schronienia dla kilkudziesięciu zwierząt. Na tą chwilę jest ogromny problem wydostać bezpańskie zwierzęta z Ukrainy ale ta sytuacja może się zmienić w każdej chwili, a my musimy być na nią gotowi.

Na już potrzebne są transportery i klatki kennelowe, które można przywieźć do schroniska dla zwierząt (Gliwice, ul. Wschodnia 56).

Oto efekty niedzielnej zbiórki:

Z kolei, gliwicka lecznica weterynaryjna LOVET z osiedla Milenium poinformowała, że będzie świadczyć bezpłatne usługi dla zwierząt, które przyjechały z Ukrainy, a które wymagają leczenia.

Zainteresowanych pomocą dla zwierząt odsyłamy do fanpage’a OTOZ Animals Inspektorat Gliwice oraz Pokochaj i przygarnij Gliwice.

W piątek, 25 lutego 2022 roku, Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że:

“Zwierzęta przemieszczane w czasie trwania konfliktu militarnego nie muszą być zaopatrzone w wynik badania serologicznego w kierunku znaczenia miana przeciwciał przeciwko wściekliźnie.”

Wytyczne dotyczą przewożenia przez polską granicę przez osoby nie posiadające kompletu dokumentów weterynaryjnych psów, kotów i fretek. 

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama