Trwa nabór wniosków do Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2022. W tym roku także online

0
325

Trwa nabór wniosków do Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Swoje propozycje gliwiczanie mogą składać do przyszłego piątku, 19 marca. W tym roku po raz pierwszy także drogą internetową, za pośrednictwem specjalnego formularza.

Można to zrobić na stronie gboprojekty.gcop.gliwice.pl. Do skorzystania z nowej możliwości zachęca Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych, które oferuje swoją pomoc przy wypełnianiu wniosków. 

Każdy mieszkaniec może zgłosić – za pomocą odrębnego formularza –  jeden projekt ogólnomiejski i jeden projekt dzielnicowy.

Jakie pomysły w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego mogą proponować gliwiczanie? Paweł Januszewski z GCOP-u zachęca do postawienia na innowacyjność.

Oczywiście z Budżetu Obywatelskiego można można zrealizować niemalże wszystko. Można wyremontować chodnik, postawić plac zabaw czy zorganizować koncert lub zajęcia kulturalno-sportowe. Natomiast chodzi o to, żeby z tego Budżetu Obywatelskiego stworzyć wokół siebie – w tych społecznościach lokalnych głównie – coś takiego, czego nie można by było sfinansować z innych źródeł – ze stałego budżetu miasta czy z różnego typu grantów – dodaje Paweł Januszewski.

Tegoroczna pula środków przeznaczonych na realizację projektów w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego wynosi 7 874 000 zł z czego niemal 7 milionów zł na same projekty dzielnicowe. Szczegółowe informacje, dotyczące składania wniosków dostępne są na stronie Urzędu Miejskiego oraz na stronie Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.