„Trenuj jak żołnierz”

W miniony weekend w Gliwicach w jednostce 6. Batalionu Wojsk Powietrznodesantowych kolejna grupa kandydatów na żołnierzy rozpoczęła 14- dniowe szkolenie w ramach projektu „Trenuj jak żołnierz” W tej edycji tego projektu każdy ochotnik może się zgłosić na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które jest prowadzone w formule zapoznania z wojskiem i nabycia podstawowych umiejętności wojskowych i obronnych. Ta edycja podzielona jest na dwa etapy – pierwszy to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, a drugi to 14-dniowe szkolenie w wakacje.

Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią i strzelanie, przetrwanie, walkę wręcz, podstawy musztry, etc.

6. Batalion Wojsk Powietrznodesantowych to elitarna jednostka. Nic więc dziwnego, że w Gliwicach nie brak chętnych, by wziąć udział w takiej przygodzie z wojskiem. Projekt „Trenuj jak żołnierz” to tez świetna okazja, by sprawdzić czy chcemy swoja przyszłość związać ze służbą wojskową, albo też po prostu przeżyć fajną dwutygodniową przygodę. Relację z rozpoczęcia 14-dniwoego szkolenia zobaczycie tylko w TV Imperium Śląsk.

Kamery IMPERIUM

Reklama