Tomicki trzeci w Grand Prix Polski Seniorów

W dniach 27 i 28 listopada w Gliwicach w hali Łabędź rozegrano II edycję Grand Prix Polski Seniorów w Tenisie Stołowym. To drugi pod względem hierarchii turniej dla najlepszych polskich tenisistów. Zawody trwały aż trzy dni. Decydujące o medalach pojedynki odbyły się w niedzielę. W turnieju męskim zwyciężył faworyt – Robert Floras reprezentujący klub TTS Polonia BYTOM, który w finale pokonał ledwie 16 letniego Mateusza Zalewskiego z klubu ZKS Palmiarnia Zielona Góra 4:1. Trzecie miejsce na tych zawodach zajął reprezentant klubu KTS Gliwice – Jarosław Tomicki, co było miłą niespodzianką. Na trzecim stopniu podium stanął również Maciej Kubik z KS Dekorglass Działdowo.

W gronie seniorek na najwyższym stopniu podium turniej zakończyła Katarzyna Węgrzyn. Reprezentantka KU AZS UE Wrocław wygrała wszystkie swoje spotkania podczas 2. GPP. W wielkim finale wrocławianka ograła Zuzannę Wielgos z klubu Politechnika Rzeszów 4:1. Trzecie miejsca przypadły w udziale zawodniczkom młodego pokolenia – Ilonie Sztwiertni (SKTS Sochaczew) i Martynie Lis (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.