To pierwsza tego typu placówka w Gliwicach

0
183

Mowa o Katolickim Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży „Dom Nadziei” oraz Poradni Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży uzależnionej od alkoholu oraz narkotyków. Zakończył się właśnie remont i adaptacja budynków na prowadzenie placówki. To nieruchomość przy ul. Głównej w Łabędach.

Ośrodek „Dom Nadziei” oraz administrację fundacji przeniesiono do wyremontowanych budynków dawnej podstawówki i gimnazjum. Znajduje się tu także poradnia zdrowia psychicznego i hostel dla osób po zakończonej terapii. Całodobową pomoc znajdą uzależnieni od alkoholu i narkotyków, również ci, którzy potrzebują wsparcia psychicznego.

„Jest też u nas nauka. Może nie matematyki czy polskiego, ale mądrego, pięknego i dobrego życia”, mówi ksiądz Bogdan Peć, dyrektor fundacji „Dom Nadziei”.

Ponieważ do tej pory na terenie Gliwic nie było placówki oferującej kompleksową pomoc młodym ludziom uzależnionym od środków psychoaktywnych, miasto wsparło inwestycję kwotą ponad miliona złotych. Samorząd dofinansował prace modernizacyjno-adaptacyjne i zakup wyposażenia. Dodatkowo przekazał środki na ochronę przeciwpożarową. Nieruchomość wydzierżawiono fundacji na 30 lat.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.