,,Ten HIT to jest KIT?” – mieszkańcy protestowali przeciwko nowemu podręcznikowi

Uczniowie klas pierwszych liceów i techników w nowym roku szkolnym rozpoczną zajęcia z nowego przedmiotu Historia i Teraźniejszość. Podręcznik do tego przedmiotu budzi jednak wiele emocji o czym mówiono na proteście zorganizowanym na gliwickim Rynku.

Podręcznik autorstwa Wojciecha Roszkowskiego do nowego przedmiotu szkolnego ‘Historia i Teraźniejszość’ budzi wiele emocji. Dziś, 24 sierpnia na gliwickim Rynku odbył się protest o wycofanie i zakazanie rozpowszechniania tego podręcznika na który zaprosiła gliwicka radna Agnieszka Filipkowska z klubu Koalicji Obywatelskiej:

apelowała organizatorka wydarzenia, Renata Caban Radna Sejmiku Śląskiego z Koalicji Obywatelskiej.
Zdecydowane zdanie na temat podręcznika mieli również zebrani na Rynku mieszkańcy Gliwic:

Według informacji przekazanych podczas protestu, wielu nauczycieli z Gliwic zapowiedziało, że nie będzie korzystać z kontrowersyjnego podręcznika.

Na stronie Nowoczesna Gliwice Sympatycy, możemy przeczytać: ,,Poprzez ten podręcznik cofamy się do średniowiecza zapominając o tolerancji i poszanowaniu drugiego człowieka.” Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, członkini klubu Koalicji Obywatelskiej Renata Caban udostępniła na swoim profilu właśnie ten post. W ROZMOWIE DNIA Radia IMPERIUM spytałam o jej opinię na temat podręcznika, o to, jakich treści powinny uczyć się dzieci:

Listen to “Rozmowa Dnia: Renata Caban radna Sejmiku Województwa Śląskiego i członkini klubu Koalicji Obywatelskiej” on Spreaker.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama