“Tam, w Ukrainie, powietrze ma inny zapach” – gliwiczanin o swojej podróży po Ukrainie

0
240

Gliwiczanin, Seweryn Botor, ma już za sobą cztery misje pod patronatem Fundacji UA Future, która zorganizowała 13 misji humanitarnych na Ukrainę. Społecznik z Gliwic, w towarzystwie przyjaciela Pawła Żyły tym razem odwiedzili parafię nieopodal Łucka, ośrodek dla osób wychodzących z nałogów czy szpital w Wasylkowie. Wspólnym mianownikiem dotychczasowych misji są ludzie – podkreślił Seweryn Botor w Rozmowie Dnia Radia IMPERIUM.

“Tam powietrze ma inny zapach. Czuć dużo tej grozy, bólu, cierpienia, ale czuć taką niezłomność tych Ukraińców”

Wolontariusze Fundacji UA Future dzięki wsparciu podmiotów komercyjnych i prywatnych osób dostarczają leki, żywność czy wyposażenie dla tych, którzy walczą.

Gliwiczanin, wraz z Fundacją, już planują kolejny wyjazd na jesieni. Trwa zbiórka darów i środków – tym razem na quada. Szczegóły na fanpage’u Fundacji. Do tego tematu wrócimy w Telewizji IMPERIUM dziś po godz. 16:00.

[spreaker type=player resource=”episode_id=50937102″ theme=”light” playlist=”false” cover=”https://d3wo5wojvuv7l.cloudfront.net/images.spreaker.com/original/ea7f0a10086028a25780665de0435bba.jpg” width=”100%” height=”400px”]

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.