Święto Konstytucji Trzeciego Maja przeniesie się do Internetu?

Już za kilka dni święto niezwykle dla Polaków ważne. Jak w Gliwicach uczcimy drugą na świecie i pierwszą w Europie Konstytucję? W tym roku, z wiadomych powodów nie będzie uroczystości, do jakich przywykliśmy. Tak, jak spora część naszego życia, również celebrowanie Święta Konstytucji Trzeciego Maja przeniesie się do Internetu.

Z oczywistych powodów tegoroczne obchody Święta Narodowego Konstytucji Trzeciego Maja nie mogą się odbyć w formule, do której przyzwyczajeni są mieszkańcy Gliwic – potwierdza nasze przypuszczenia Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta miasta Gliwice. – Od lat staraliśmy się, aby miały one radosny, rodzinnych, piknikowy wręcz charakter. Miejskie instytucje kultury, pracują obecnie nad pomysłem organizacji wydarzenia dostępnego dla mieszkańców online, tak aby mimo sytuacji uczcić to jedno z najważniejszych polskich świąt narodowych – dodaje rzecznik.
Na razie nie jest jeszcze znany program tych nietypowych obchodów, ale – jak zapewnia Łukasz Oryszczak – niebawem będziemy mogli przekazać więcej szczegółów dotyczących miejskiej propozycji celebrowania majowego święta.

Kamery IMPERIUM

Reklama