Sprzedaż działki w Szobiszowicach wstrzymana. Czy mieszkańcy mogą się cieszyć?

Mieszkańcy Szobiszowic nie chcą zgodzić się na sprzedaż działek między ulica Polną a Bernardyńską, istniejący tam teren zielony chcieliby pozostawić w ogólnodostępnej formie.

Podczas ostatniej przed wakacjami Sesji Rady Miasta Gliwice radni podjęli decyzję między innymi o zbyciu części nieruchomości znajdującej się przy ul Polnej w Szobiszowicach. Działka, której dotyczy uchwała, zajmuje powierzchnię ponad pół hektara i stanowi własność miasta. Na terenie będą mogły zostać postawione budynki jedno i wielorodzinne, o wysokości maksymalnie 15m. Nie będzie można tam postawić stacji benzynowej lub hurtowni.

Zainteresowani złożyli jednak pismo protestacyjne do prezydenta Gliwic.

Wpłynęło do mnie pismo i to podpisane przez kilkuset mieszkańców. Ja w tej chwili poleciłem pani prezydent Aleksandrze Wysockiej pełną analizę wszystkich tych praw zgłoszonych przez mieszkańców: podziały geodezyjne, służebności wyznaczone, udzielone sąsiadom… Więc to jakiś czas potrwa. (..) Zatrzymałem proces przygotowywania do sprzedaży i w tej chwili takie zarządzenie nie jest podpisane i nie będzie podpisane, tak poleciłem, dopóki wszelkie wątpliwości nie zostaną wyjaśnione.

skomentował sprawę prezydent Gliwic, Adam Neumann.

Mieszkańcy zgłaszali nam, że oczekują odstąpienia od planu zagospodarowania zarzucając miastu znamiona nieuczciwego działania, ingerującego w sposób niszczycielski w przyrodę:

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama