Sport na weekend. Kiedy kibicować naszym? Kto biega zamiast śniadania?

0
257
fot. Plac Grunwaldzki - Gliwice

W najbliższy weekend w Gliwicach nie zabraknie imprez sportowych. Już w piątek w ramach rozgrywek o mistrzostwo PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice podejmować będzie Termalikę Bruk Bet Nieciecza. Podopieczni Waldemara Fornalika chcą zmazać plamę jaką dali w swoim ostatnim domowym meczu, przegrywając na Okrzei z Wartą Poznań 0:1. Pojedynek ze Słonikami z Niecieczy rozpocznie się o godzinie 18:00.

Także w piątek rozpocznie się II edycja Grand Prix Polski Seniorów w Tenisie Stołowym. To będzie trzydniowa impreza w której zobaczymy czołówkę polskich tenisistów. Szczególnie zapraszam na niedzielne, finałowe pojedynki na godzinę 12:00 do hali „Łabędź”, gdzie odbędą się te zawody. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

Emocji i bramek na pewno nie zabraknie także w Arenie, gdzie w niedzielę o godzinie 18:00 futsalowa drużyna Piasta podejmować będzie AZS Uniwersytet Gdański. Gliwiczanie są aktualnym liderem tych rozgrywek, a gdańszczanie zajmują przedostatnie miejsce. Faworytem są więc podopieczni Orlando Duarte, ale na pewno przydałbym się niebiesko-czerwonych doping kibiców. Przypomnę, że w ostatnim meczu futsalowy Piast strzelili Górnikowi Polkowice aż 11 bramek.

Występująca w I lidze Sośnica Gliwice gra na wyjeździe. Podopieczni Łukasza Kujawy zmierzą się z Futsal Nowiny. Trzymamy więc kciuki na odległość.

To imprezy, gdzie można kibicować, ale nie zabraknie też wydarzeń w których możecie aktywnie uczestniczyć. W sobotę o godzinie 10:00 w parku Kultury i Wypoczynku przy ul. Chorzowskiej odbędzie się kolejna już Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa. Udział mogą wziąć wszyscy, nawet tacy, co nie lubią biegać. Można bowiem po prostu przejść ten dystans np. z kijkami.

W najbliższą niedzielę kontynuujemy też cykl „Bieganie na śniadanie” na Placu Grunwaldzkim.Tym razem będzie można pobiec z Juanem Zumetą, brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Street Liftingu, współtwórca Fundacji Phoenix Workout – Strefa Kalisteniki i ambasador akcji Movember Polska! Ten bieg jest dla wszystkich, jedyne czego organizatorzy wymagają to dobry humor i pozytywne nastawienie: – biegamy lub truchtamy wokół parku od 9 do 9.45, a spotykamy się przy boisku do koszykówki.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.