Zwycięstwo na otwarcie sezonu. Futsalowa drużyna Piasta wygrała z Clearexem Chorzów

Od zwycięstwa rozpoczęła nowy sezon futsalowa drużyna Piasta. W inauguracyjnym meczu podopieczni Orlando Duarte pokonali na wyjeździe Clearex Chorzów 4:3.

Mecz ten źle zaczął się dla gliwiczan. Już w 18 sekundzie były zawodnik Piasta – Przemysław Dewucki strzałemz szóstego metra zdołał umieścił piłkę w bramce. 8 minut później niebiesko-czerwoni już przegrywali 0:2. a tego drugiego gola dla gospodarzy zdobył Mykyta Możejko, Szybko jednak goście odpowiedzieli bramką. Dominik Śmiałkowski przypomniał sobie i kibicom jak potrafi strzelać nawet z trudnej pozycji i było już 2:1. Podopieczni Orlando Duarte rozkręcali się z każdą minutą, ale to chorzowianie cieszyli się z trzeciego gola. Szymon Łuszczek fenomenalnie uderzył sprzed pola karnego z lewej strony i gospodarze na przerwę schodzili prowadząc 3:1.

W przerwie w szatni Piasta pewnie było gorąco, ale na drugą połowę gliwiczanie wyszli już ofensywnie nastawieni. Gra w przewadze przyniosła pożądany efekt w 24 minucie, kiedy to Rodrigo Dasaiev z najbliższej odległości zdobył kontaktową bramkę. Ledwie 50 sekund później Dasaiev po akcji, którą pewnie będą pokazywać na szkoleniach, zdobył wyrównującego gola. Na cztery minuty przed końcem spotkania Mateusz Mrowiec zamienił podanie Rafaela Cadiniego na czwartą i jak się okazało zwycięską bramkę.

Orlando Duarte po meczu chwalił swoich podopiecznych za grę do końca, ale miał tez uwagi do braku koncentracji, szczególnie w pierwszej fazie meczu, kiedy to niebiesko-czerwoni dali sobie wbić dwa gole. Następne spotkanie Piast rozegra już we własnej hali. W najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 gliwiczanie podejmować będą w małej Arenie Futsal Team Brzeg – zapraszamy w imieniu naszych futsalistów.

Co mówili przed meczem z Clearexem przedstawiciele Futsalowego Piasta Gliwice? Zobacz materiał video!

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.