Pływacy wrócili na Olimpijczyka. Wiele medali zostało w Gliwicach!

0
399

Po długiej przerwie znów do Gliwic przyjechali najlepsi pływacy z całej Polski. W połowie grudnia na pływalni Olimpijczyk odbyły się bowiem „Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu”.

O medale walczyło ponad 300 zawodników ze 104 klubów. Rywalizowała w 17 konkurencjach indywidualnych dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów był Śląski Okręgowy Związek Pływacki i klub Sikret Gliwice, który wystawił 10-osobową reprezentację. Gliwiczanie nie zawiedli, zdobywajać łącznie cztery medale. W sztafetach: srebro wypływała drużyna w wyścigu na 4x200m stylem dowolnym w składzie: Jakub Lewicki, Jakub Śliwka, Przemysław Plewka i Maciej Gabryś oraz medal brązowy w wyścigu na 4x100m stylem zmiennym w składzie: Jakub Paszek, Jakub Śliwka, Maciej Gabryś, Jakub Lewicki. Dwa brązowe medale indywidualnie wywalczył Maciej Gabryś na 100 metrach stylem motylkowym i na 200 metrach motylkowym. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem Zimowych Mistrzostw Polski 16 latków reprezentujących Śląski Okręg Pływacki został Maciej Gabryś. Trenerami tej grupy zawodników są: Wojciech Wisniowicz i Tomasz Śliwka.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.