Niespodziewana zmiana na fotelu prezesa Piasta? Nowym “graczem” zostanie były prezes spółki Tyski Sport?

Grzegorz Bednarski nowym prezesem Piasta Gliwice SA. Z początkiem roku szykują się zmiany na stanowisku prezesa w Piaście Gliwice. Z funkcji tej zrezygnował Paweł Żelem, który rządził klubem przez trzy lata. Jak informuje lokalny tygodnik – Nowiny Gliwickie stery po nim przejmie Grzegorz Bednarski.

Kim jest Grzegorz Bednarski nowy prezes Piasta?

Nowy szef klubu z Okrzei ukończył Socjologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W latach 2015-2019 był prezesem Tyski Sport S.A. W okresie jego czteroletniej kadencji hokeiści GKS-u Tychy dwukrotnie zdobywali mistrzostwo Polski, Puchar Polski, sięgnęli po brązowy medal w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego i odnieśli historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. W pierwszym sezonie pracy byłego prezesa tyskiego klubu awans na zaplecze Ekstraklasy wywalczyli też tyscy piłkarze. Zanim trafił do sportu pracował w Urzędzie Miasta w Tychach, a potem pełnił funkcję dyrektora Departamentu Rynku i Ciepła w firmie Tauron Ciepło. Bednarski ma 42 lata, będzie więc najmłodszym prezesem w 11-letniej historii Piast Gliwice S.A.

Odejście Żelema to niespodzianka. Na jego kadencję bowiem przypadają największe sportowe i finansowe sukcesy klubu z Okrzei. Piast w tym czasie zdobył mistrzostwo Polski, a kwoty uzyskane z transferów piłkarzy ustabilizowały finanse klubu na wysokim poziomie. Grzegorz Bednarski będzie miał więc wysoko zawieszoną poprzeczkę.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. W każdą środę po godz. 17:00 program “Na sportowo”. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama