Ślub w maseczce i przy ograniczonej ilości gości. Nowe zasady od piątku

0
269

Od piątku, 23 października, ulega zmianie dopuszczalna liczba gości na ślubie w gliwickim Ratuszu. Od jutra będzie to maksymalnie 10 osób, czyli zawierający małżeństwo, dwóch świadków, urzędnik i 10 gości – razem 15 osób. Uczestnicy ceremonii ślubnej zobowiązani są do dezynfekcji rąk oraz założeniu maseczek.

Urząd Stanu Cywilnego w Gliwicach w dalszym ciągu pozostaje zamknięty dla bezpośredniej obsługi klienta, z wyjątkiem rejestracji zgonów. Urzędnicy przypominają także, że dokumenty można składać w Biurze Podawczym (wejście od strony ul. Wyszyńskiego) oraz drogą elektroniczną za pośrednictwem ePUAP.

  1. Wnioski o wydanie odpisu z aktu stanu cywilnego można składać w Biurze Podawczym lub przez e-PUAP.
  2. Rejestracja noworodków odbywa się przez zgłoszenie za pośrednictwem e-PUAP.
  3. W sytuacji konieczności uznania ojcostwa wizyta w USC Gliwice jest możliwa po wcześniejszym umówieniu spotkania telefonicznie lub e-mailowo.
  4. W sprawach związanych z zawarciem małżeństwa wizyta w USC Gliwice jest możliwa po wcześniejszym umówieniu spotkania telefonicznie lub e-mailowo.

Źródło: UM Gliwice

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.