Rozmowy Radia Imperium podcasty

0
438

[spreaker type=player resource=”episode_id=40491042″ width=”100%” height=”200px” theme=”dark” playlist=”false” playlist-continuous=”false” autoplay=”false” live-autoplay=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true” cover=”https://d3wo5wojvuv7l.cloudfront.net/images.spreaker.com/original/2544cd905ffe5e7daef36ebf6295e4a7.jpg”]

14 sierpnia ruszyła największa kampania społeczna w historii polskiej muzyki. Akcja #StayTogether została zainicjowana m.in. przez pochodzącą z Gliwic artystkę Karo Glazer. Na czym ta akcja polega?

W stworzeniu i nagraniu piosenki wzięło udział kilkudziesięciu artystów. To największa kolaboracja muzyczna polskich twórców. Piosenka powstawała w czasie pierwszych tygodni obostrzeń związanych z pandemią. Artyści materiał rejestrowali w domach i wysyłali przez Internet. Przy okazji nagrywania dźwięku nagrywali wideo, które jest zapisem chwil spędzonych w izolacji. Pieniądze otrzymane za każde odtworzenie piosenki #StayTogether zostaną przekazane na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.