Rodziny mówią ‘nie’ przemocy i pobiegną w specjalnej sztafecie

0
423
Zdjęcie autorstwa Daniel Reche z Pexels

Sztafeta pod hasłem ‘Rodziny przeciw przemocy’ startuje w sobotę, 23 października, o godzinie 9.00 w lesie komunalnym przy ulicy Leśnej. Uczestnicy przypną do koszulek białą wstążkę – będzie to głos gliwiczan w ogólnoświatowym ruchu Kampanii Białej Wstążki, największej kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet. Co ważne, kampanię wymyślili i organizują mężczyźni.

Jutrzejsza sztafeta jest zaś częścią akcji Razem Przeciw Przemocy, prowadzonej przez gliwicki ośrodek pomocy społecznej. OPS zaprasza przy okazji na sobotnią kawę i herbatę. Prócz biegów ośrodek zapowiada jeszcze inne zawody, jak przeciąganie liny czy tworzenie baneru.

Biuro zawodów zorganizowano na polanie obok stadionu Piasta.

Przy okazji Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do udziału w grupie informacyjno-edukacyjnej dla osób doświadczających przemocy. Udział w grupie umożliwia uzyskanie informacji dotyczących zjawiska przemocy. Zapewnia również wsparcie, pomoc w odbudowaniu utraconej stabilizacji i bezpieczeństwa, przeciwdziała poczuciu osamotnienia i odizolowania.

Spotkania od 4 listopada będą odbywać się w każdy czwartek w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach przy ul. Fiołkowej 26 w godzinach od 10:00 do 11:30. Celem zgłoszenia do udziału w grupie prosimy o kontakt ze specjalistą pracy z rodziną panią Karoliną Ploska tel: 32 234-22-70 lub 32 300-01-11.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.