Remont “Domu Nadziei” w Łabędach powoli dobiega końca

Jeszcze do niedawna w budynku przy ul. Głównej 30 w Gliwicach – Łabędach mieściła się szkoła. Wkrótce pomoc znajdą w nim dzieci i młodzież cierpiące na problemy psychiczne oraz uzależnione od alkoholu i narkotyków. Takie zadanie ma bowiem spełniać Katolicki Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży „Dom Nadziei”, a także Poradnia Zdrowia Psychicznego.

By tak się stało ukończone muszą jednak zostać prace adaptacyjne. Wiele wskazuje na to, że stanie się to do końca grudnia. Dzięki temu pierwsza tego typu placówka w Gliwicach będzie mogła rozpocząć swoją działalność jeszcze przed wiosną 2021 roku.

Tymczasem trwają ostatnie prace w ramach skomplikowanego i kosztownego remontu budynku. Zakładał on naprawę dachu, wyburzenie części pomieszczeń, wymianę instalacji, stworzenie nowych łazienek oraz montaż windy, klimatyzatorów i okien połaciowych. To jednak nie wszystko. Niezbędne do działania placówki było także jej kompleksowe wyposażenie.

Całkowity koszt adaptacji budynku szacowany jest na około 5 mln zł. Z czego 1,26 mln zł przekazało miasto.

Do tej pory Fundacja “Dom Nadziei” działała w Bytomiu. Do nowej siedziby w Gliwicach – Łabędach w całości przeniesiony zostanie stamtąd stacjonarny ośrodek dla 30 osób oraz administracja fundacji. W nowej siedzibie powstanie też Poradnia Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży, a także hostel dla osób po zakończonej terapii stacjonarnej. W planach jest również stworzenie kuchni dla starszych i schorowanych mieszkańców Łabęd.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama