Radioterapia w leczeniu chorób nienowotworowych [VIDEO]

Radioterapia może być stosowana nie tylko w leczeniu chorób onkologicznych, ale także w leczeniu schorzeń nienowotworowych. O możliwościach, jakimi dysponuje nowoczesna medycyna porozmawiamy z dr hab. n. med. mgr Dorotą Gabryś prof. NIO-PIB z Zakładu Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach oraz z dr n. med. Elżbietą Wojarską-Trędą, Prezes Górnośląskiej Fundacji Onkologii, która wspiera wielowymiarowo pacjentów i medyków.

Program 100% Gliwic z udziałem ekspertek do zobaczenia w Telewizji IMPERIUM w poniedziałek, 19 lutego, premiera o godz. 16:00.

W sobotę, 17 lutego, na terenie Instytutu Onkologii w Gliwicach odbyło się szkolenie z zakresu radioterapii nieonkologicznej. Wzięli w nim udział lekarze rodzinni, ortopedzi i rehabilitanci. Wykład dla uczestników wygłosiła prof. NIO-PIB Dorota Garbyś.

“Radioterapia nieonkologiczna – leczenie promieniami, kryteria kwalifikacji, skuteczność, ryzyko skutków ubocznych – m.in. ostroga piętowa, zapalenie ścięgna Achillesa, zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty i golfisty, zwyrodnienie stawu kolanowego, choroba Dupuytrena i Ledderhose’a”

Współorganizatorem szkolenia była Górnośląska Fundacja Onkologii, która przygotowała dla pacjentów w formie papierowej oraz elektronicznej specjalne poradniki dotyczące radioterapii. Broszury przygotowane przez specjalistów można pobrać fizycznie na terenie Instytutu Onkologii albo ze strony Fundacji https://fundacjaonkologiczna.pl/otrzymaj-dobro/poradniki/

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama