“Przytulisko pani Ani” szuka nowej lokalizacji

0
565

Od 12 lat pani Ania Jajus prowadzi na osiedlu Obrońców Pokoju przytulisko dla kotów, które znalazły się w trudnej sytuacji. Są to często zwierzęta chore, albo takie, których właściciel niedawno umarł. Obecnie w przytulisku przebywają 23 koty. Część z nich jest gotowa, aby zmienić adres i znaleźć nową kochającą rodzinę.

Teraz, niestety, byt przytuliska jest zagrożony. Pani Ania szuka nowej lokalizacji, gdzie mogłaby kontynuować swoją działalność.

– Może to być jakiś budynek. Istotą oczywiście jest kawałek jakiegoś ogrodu, jakieś powierzchni tak, aby można było zrobić wybieg dla kotów – opowiada nasza bohaterka, 85-letnia emerytka z Gliwic – Taką posesję chciałabym wynająć na okres najlepiej dwóch lat z możliwością pierwokupu.

Pani Ania wraz z wolontariuszami, którzy pomagają jej utrzymać obiekt, tworzą dla kotów przyjazną i bezpieczną przestrzeń. Ich podopieczni mają zapewnione pożywienie, opiekę medyczną i… miłość. W pogodne dni kociaki wygrzewają się na wybiegu, który pani Ania sfinansowała ze swoich środków.

Przytulisko u Pani Ani – marzec 2022:

Wielką miłością nasza bohaterka darzy konie, jednak z racji gabarytów swoją pomocną dłoń wyciągnęła do kotów.

– Psy, a szczególnie koty, w naszym środowisku są źle traktowane. Od lat spotykam się z dramatami. Każdy kot, który w tej chwili u mnie jest, każdy z nich jest po dużych przejściach. To jest powód, dla którego pomagam im w miarę możliwości. Zresztą jestem na ostatniej prostej i uważam, że trzeba zostawić po sobie coś dobrego.

Do rozmowy z panią Anią Jajus wrócimy na antenie Radia IMPERIUM we wtorek, 5 kwietnia, po godz. 10:30 a w Telewizji IMPERIUM o godz. 16:00.

Jeżeli ktoś z Państwa, chciałby nawiązać współpracę z przytuliskiem, proszony jest o kontakt najlepiej za pośrednictwem fanpage’a Przytulisko Pani Ani w Gliwicach.

W 2014 roku Telewizja IMPERIUM przygotowała reportaż poświęcony pani Ani i jej kotom: