Przyciski przy przejściach dla pieszych pozostaną włączone. To najnowsza decyzja Zarządu Dróg Miejskich

0
550

Łokciem, reklamówką lub elementem garderoby – w taki sposób ZDM zaleca mieszkańcom Gliwic korzystanie z przycisków przy przejściach dla pieszych. Te – w związku ze zwiększonym natężeniem ruchu oraz większą dostępnością środków do dezynfekcji i ochrony osobistej – nadal będą działały w trybie dotykowym.

Zdaniem analityków z Centrum Sterowania Ruchem, na których w swojej decyzji powołuje się gliwicki ZDM – liczba samochodów utrzymuje się na takim samym poziomie, jak w ubiegłym roku o tej porze. Dlatego – w celu zachowania płynności ruchu – przyciski przy przejściach dla pieszych będą działały po ich wcześniejszym dotknięciu.

ZDM zapewnia, że przyciski – mimo, że dotykowe – są bardzo czułe i bez problemu można uruchomić je np. łokciem czy zewnętrzną stroną dłoni. Dodaje także, że gliwiczanie doskonale radzą sobie z ich włączaniem.

Ponadto na polecenie ZDM w Gliwicach przyciski przy przejściach dla pieszych na wszystkich skrzyżowaniach w mieście są regularnie dezynfekowane. Podobnie jak gliwickie parkomaty, przy których dodatkowo dostępne są także jednorazowe rękawiczki.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.