Przeżył wybuch w Kuźni Raciborskiej. Saper z Gliwic potrzebuje kompleksowego leczenia

0
451

O eksplozji w lesie obok Kuźni Raciborskiej mówiła cała Polska. W wyniku niekontrolowanego wybuchu śmierć poniosło wówczas trzech saperów z Gliwic. Trzech pozostałych zostało rannych – w tym dwóch ciężko. Wśród nich był także starszy chorąży sztabowy – Tomasz Znojkiewicz – dowódca 29. Patrolu Saperskiego 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic. 

Poszkodowany saper powoli wraca do zdrowia. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie szereg skomplikowanych zabiegów medycznych, które żołnierz ma już za sobą. Jednak przed nim jeszcze długa droga do odzyskania sprawności. W kosztownym leczeniu saperowi z Gliwic pomaga Fundacja Na Rzecz Rehabilitacji Zawodowej dla Służb Mundurowych i Ich Rodzin „Salut”.

Działająca od dwóch lat fundacja pomaga nie tylko żołnierzom, policjantom czy strażakom, ale także członkom ich rodzin. Z jej kompleksowej pomocy skorzystał m.in. pan Tomasz, który mimo tragicznego w skutkach wypadku i bolesnych wspomnień nie traci pogody ducha. Jak sam twierdzi – saperem jest z zamiłowania i powołania. 

Jednak starszy chorąży sztabowy, Tomasz Znojkiewicz to nie jedyny podopieczny fundacji “Salut”, która pomogła już odzyskać zdrowie wielu mundurowym i członkom ich rodzin. Początkowo organizacja utrzymywała się z dobrowolnych wpłat. Dzisiaj – po uzyskaniu przez nią statusu organizacji pożytku publicznego – i my możemy dorzucić swoją cegiełkę, przeznaczając na jej działalność 1% naszego podatku.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.