Przebudowa alei Przyjaźni dobiegła końca. Trwają ostatnie szlify

0
332

Przebudowa alei Przyjaźni dobiegła końca. Mogą z niej już korzystać zarówno piesi, jak i rowerzyści. Zarząd Dróg Miejskich zapowiada jednak, że to nie koniec zmian na odcinku od ul. Zwycięstwa do ul. Dworcowej. W ciągu najbliższych dni rozpocznie się tam remont ciągu komunikacyjnego wzdłuż budynków, usytuowanych po północnej stronie alei.

Powstanie tam ciąg pieszo-rowerowy. Dla rowerzystów wytyczony zostanie również przejazd przez ul. Zwycięstwa. Rozwiązanie to pozwoli na przemieszczenie odcinkiem, bez konieczności zsiadania z roweru. Odnowione zostaną także murki za schodami od strony ul. Zwycięstwa i barierki przy zejściach do lokali usługowych.

To jednak nie koniec planowanych prac. Wiosną przyszłego roku gliwiczanie mogą spodziewać się także uporządkowania zieleni wzdłuż alei Przyjaźni, gdzie nasadzone zostaną nowe drzewa, krzewy i byliny. Te ostatnie – posadzone pod drzewami – zastąpią tradycyjny trawnik. Barwne kompozycje roślinne ozdobią również okoliczne murki przy ul. Zwycięstwa, a ogrodzenia i parkany pokryją pnącza. 

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.