Prokuratura przygląda się Urzędowi Miejskiemu. Śledztwo w toku…

0
426

Regionalna Izba Obrachunkowa po przeprowadzeniu kontroli finansów miasta złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z realizacją zadań promocyjnych Miasta w hali Arena. RIO zakwestionowało zawarcie dwóch umów na łączną kwotę 17,6 milionów złotych z zastosowaniem trybu z wolnej ręki. Działanie określone zostało jako rażące naruszenie ustawy Prawo zamówień publicznych. Sprawę bacznie obserwuje portal GliwiceOdnowa

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie promocji Miasta Gliwice w hali sportowej Arena. Postępowanie jest w toku, w sprawie jeszcze nie przedstawiono nikomu zarzutów. 

Śląska Sieć Metropolitalna to jedna ze spółek miejskich ze 100% udziałami miasta. Wnioskodawcą i autorem projektu uchwały jest prezydent miasta Adam Neumann. Wg dziennikarzy portalu GliwiceOdnowa jest to próba uniemożliwienia kontroli wydatkowania środków publicznych na promocję miasta. Jeśli uchwała zostanie przyjęta, zdaniem portalu może zostać ograniczona kontrola gigantycznych środków wydawanych na promocję miasta.

Jutro, w czwartek 22 października, na antenie Telewizji Imperium będziemy transmitować przebieg sesji rady miasta i ważnego dla przejrzystości finansów głosowania. O wynikach i skutkach będziemy informować w piątkowym wydaniu “Flesza”.