Prezydent Neumann o hasztagach #zielonegliwice i #gliwickibeton

Od pierwszego dnia wiosny proekologiczne działania w Gliwicach mają być promowane hasztagiem #zielonegliwice.

Tagiem mają być oznaczane teksty poświęcone działaniom miasta w sferze walki ze smogiem i niską emisją, informacje o inwestycjach w zieloną retencję, rozwoju niskoemisyjnego transportu publicznego, eko-świetle czy miejskiej fotowoltaice.

W ciągu najbliższych miesięcy organizowane będą również proekologiczne działania, w które będą mogli zaangażować się mieszkańcy miasta. Nie poznaliśmy niestety szczegółów planowanych działań, jednak informacje mają pojawiać się na stronach Urzędu Miejskiego pod spójnym hasłem #zielonegliwice.

Bardzo wiele działań w Gliwicach jest robionych właśnie w związku z zielenią, z dbaniem o środowisko, z szeroko rozumianą ekologią – przez Urząd Miasta, przez jednostki miejskie, przez spółki miejskie… i postanowiliśmy nie tyle wszczynać nowe działania, bo one się dzieje od lat wielu a jedynie jest zebrać niejako w całość i nazwać właśnie tym spójnym takim emblematem ,,zielone Gliwice” – podkreślał prezydent Gliwic Adam Neumann

Równolegle do akcji #zielonegliwice zaczął funkcjonować hasztag #gliwickibeton, którym internauci oznaczają zdjęcia wycinek drzew realizowanych w mieście oraz zabetonowanych obszarów. Prezydent odniósł się do akcji Internautów:

Jest w Gliwicach grupka nielicznych sfrustrowanych tak zwanych działaczy społecznych, którzy rzucają się ochoczo na tego rodzaju portale internetowe, próbują budować rywalizację między nimi a władzami Miasta. No i cóż… [w akcji #zielonegliwice — przyp. red.] chodzi o to, żeby ogółowi społeczeństwa uzmysłowić, jak jest naprawdę. Ja bym nie chciał tutaj drążyć i pogłębiać sprawy rywalizacji: ja chcę ze wszystkimi współpracować, jeżeli ktoś wskazuje, że gdzieś jest dużo betonu, czy gdzieś zostało wycięte drzewo w sposób nieuzasadniony — to bardzo dobrze. Ja przyjmuje taka konstruktywną krytykę i próbuje korygować nasze działania — mówił w programie W Samo Południe z Prezydentem Adam Neumann.

Prezydent apelował również o pozostawanie w prawdzie, ponieważ bezrefleksyjna krytyka wycinek mogłaby doprowadzić do tragedii. Usuwanie drzew, które mogą stanowić zagrożenie, jest obowiązkiem spółek miasta.

Całej rozmowy możecie wysłuchać tutaj:

Listen to “2503 / cz. 01 / W Samo Południe z Prezydentem, Adam Neumann, o zielone Gliwice” on Spreaker.

[spreaker type=player resource=”episode_id=49198051″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

Kamery IMPERIUM

Reklama